На лицето ви се гледаат чувствата – од стрес имате акни, лутината предизвикува осип

август 21, 2014, во 11:30 | Убавина/Здравје
На лицето ви се гледаат чувствата – од стрес имате акни, лутината предизвикува осип

Емоциите кои ги носите во себе јасно се оцртуваат на вашето лице. Прочитајте го деталниот водич низ „читање“ на сопственото лице. Лутењето предизвикува осип Најчесто лутината […]

Ова се најубавите Македонки?

август 21, 2014, во 11:06 | Убавина/Здравје
Ова се најубавите Македонки?

За тоа дали изборите за Мис во Македонија се наместени или не, нема потреба да трошиме муабет. Само ќе ви ги пуштиме фотките од најновиот […]

Најдобриот природен лек против забоболка

август 21, 2014, во 11:04 | Убавина/Здравје
Најдобриот природен лек против забоболка

Заборавете на сите лекови кои ги пиете со цел да ви помине забот. Се што е потребнo е да посегнете по нешто што гарантирано е […]

Природен лек за трајно отстранување на болките во ’рбетот, грбот и нозете

август 21, 2014, во 10:34 | Убавина/Здравје
Природен лек за трајно отстранување на болките во ’рбетот, грбот и нозете

Доколку имате болки во `рбетот, грбот и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор, престанете да се грижите. Постои […]

Одложете ја менструацијата на природен начин

август 14, 2014, во 19:49 | Убавина/Здравје
Одложете ја менструацијата на природен начин

Жените можат да имаат повеќе причини заради кои понекогаш сакаат да ја одложат својата менструација. Можеби сака да ја одложи менструацијата заради некое патување или […]

Што треба да знаете ако често носите високи потпетици

август 14, 2014, во 19:22 | Убавина/Здравје
Што треба да знаете ако често носите високи потпетици

За да спречите деформација на ножните прсти, секако дека не треба да ги исфрлите високите потпетици од вашиот плакар, но секако би требало да го […]


Get Widget